Bērna kāju kopšana
Mūsu kājām ikdienā jāiztur liela slodze, tāpēc tās jau no agras bērnības ir jākopj.
No apkārtējās vides ietekmes kāju pēdas pasargā apavi. Tādējādi saskare ar zemi nav tieša, un tas nemaz nav labi. Lai pēdu muskulatūra un saites būtu pēc iespējas elastīgākas, tās pastāvīgi jānodarbina.
Lai izvairītos no iespējamiem sarežģījumiem, kas saistīti ar bērna mazkustību un nepiemērotu apavu valkāšanu, jāstaigā basām kājām - pa pļavu, pa smiltīm, arī pa ūdeni un pat pa sniegu. Bez tam, staigājot basām kājām, tiek trenēti jūtīgie pēdu nervi. Tāpēc būtu jāievēro šādi priekšnoteikumi:
- Cik vien iespējams bieži staigāt basām kājām, pēc tam tās kārtīgi nomazgāt. Sevišķi ieteicams basām kājām iet tiem bērniem, kuriem jāvalkā ortopēdiskās pēdiņas.
- Staigāšanai basām kājām ieteicams jebkurš dabiskais pamats, arī rupja grants.
- Pirms staigāt pa rasu, sniegu vai ūdenu, kājām jābūt ļoti siltām, pēc tam tās sausi jānoslauka un jāuzvelk siltas zeķes un apavi.
- Regulāri jāpārbauda bērna apavi. Tie kļūst ne vien par maziem, bet arī par šauriem. Kurpēm jābūt ar lokanu pazoli un mīkstu virsu.
- Mājās jāvalkā maiņas apavi. Sandales ir ieteicams valkāt telpās, tāpat vasarā ārā.
- Gumijas zābakus uzvilkt tikai slapjā laikā un arī tad tos nevalkāt stundām ilgi.
- Ja jūsu bērns valkā apavus, kurus iepriekš ir valkājis kāds cits bērns, tiek apdraudēta pareiza pēdas attīstība, jo bērna pēda pielāgojas ievalkāto apavu formai.
- Bērna pēdas attīstību negatīvi ietekmē pārāk šauras zeķes, kā arī vingrošanas čībiņas vai mājas čībiņas ar nomītām kapēm.
- Regulāri jāmaina bērna zeķes (vismaz reizi divās dienās) un jāmazgā kājas. Kājas jāmazgā pārmaiņus gan ar siltu, gan aukstu ūdeni. Kāju pirkstu starpas vienmēr sausi jāizslauka, pretējā gadījumā var attīstīties sēnīšu slimības.
- Svarīgi ir regulāri kontrolēt kāju nagu garumu.
- Vecākiem, kuru bērni apmeklē pirmsskolas bērnu iestādes, jāpārbauda, vai viņu bērnu sporta un maiņas apavi ir kārtībā.
Joks:
Vannā
- Māmiņ, man laiks kāpt laukā - kājas galīgi samirkušas
Nav komentāru: